Filtrowanie - przesunięcia obrazów

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
onedew
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 12, 2024 9:15 am

Filtrowanie - przesunięcia obrazów

Post autor: onedew »

Witajcie.
Proszę Was o pomoc dotyczącą filtrowania.
Mam w pliku ustawione filtrowanie po kategoriach. W jednej z kolumn są dodane zdjęcia i podczas wyboru kategorii zdjęcia się pokazują, ale już po powrocie do wszystkich produktów zdjęcia się rozjeżdżają. Zdjęcia zakotwiczone są do komórki i nie są włączone ustawienia ochrony rozmiaru i pozycji. Chociaż próbowałem i tak i tak ustawiać, ale nic to nie zmienia.
Może macie jakiś pomysł na to ?

Pozdrawiam
OpenOffice 4.1.15
Windows 11
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2325
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Filtrowanie - przesunięcia obrazów

Post autor: Jermor »

Sprawdzałem ten problem w LibreOffice i wygląda na to, że w nim nie ma zjawiska rozjeżdżania się obrazków. Jest w nim też nowa opcja dla obrazu — dopasuj do komórki.
Ponadto baza z obrazkami da się sortować.
AOO 4.1.15, LO 24.2.5 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
onedew
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 12, 2024 9:15 am

Re: Filtrowanie - przesunięcia obrazów

Post autor: onedew »

Witaj Jermor.
Dziękuję za odpowiedź. Jendak w moim pliku wszystko się rozjeżdża. Nie potrafie tego zmienić.
Skoro mam w komórce zakotwiczone zdjęcie produktu, to nie powinno się podczas filtracji to zmieniać, a jednak po powrocie do wszystkich kategorii potrafią zdjęcia nawet poznikać.
Zobaczę wieczorem jak to wygląda w Libre.
Jak nic nie wskóram, podeślę plik to zobaczysz.
OpenOffice 4.1.15
Windows 11
onedew
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 12, 2024 9:15 am

Re: Filtrowanie - przesunięcia obrazów

Post autor: onedew »

Witaj Jermor. Dziękuję za odpowiedź.
Sprawdziłem w LIbre i masz rację. Działa prawidłowo. Czemu tylko nie działa mi to pod OpenOffice?
Masz jakis pomysł?
Ostatnio zmieniony pn lip 15, 2024 8:00 pm przez onedew, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 4.1.15
Windows 11
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2325
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Filtrowanie - przesunięcia obrazów

Post autor: Jermor »

Te dwa produkty, mimo że teoretycznie zgodne, rozchodzą się coraz bardziej. Też mam Apache OpeOffice 4.1.15, ale tylko dlatego, żeby móc odpowiadać na problemy związane z tą aplikacją. Calc w LibreOffice ma wiele nowych, zgodnych z MS Excel, funkcji i odpowiedź przygotowana w tym Calcu może nie być przydatna w Apache.
Co do pytania o pomysł, to sądzę, że pozostaje tylko przeniesienie się na Libre.
AOO 4.1.15, LO 24.2.5 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ