[SOLVED]ręczny podział strony

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

[SOLVED]ręczny podział strony

Post autor: kosmal »

Od roku czekam na naprawienie buga (oczywiście nigdzie tego nie zgłaszałem) polegającego na tym, że mój arkusz po zmianie położenia niebieskich granic stron w podglądzie wydruku w ogóle na to nie reaguje i przy wydruku dzieli po swojemu. Używam ooffice w wersji 3.2 w Debianie. Ponieważ jedynym ratunkiem jest zrobienie tego w wersji z ux.pl zacząłem podejrzewać, że to tylko u mnie nie działa. Czy u innych oryginalna polska wersja językowa ooffice też tak nie działa?
Pozdrawiam
Andrzej
Ostatnio zmieniony śr maja 12, 2010 9:09 am przez kosmal, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
mg2
Posty: 170
Rejestracja: czw sty 28, 2010 9:20 pm

Re: ręczny podział strony

Post autor: mg2 »

Jak wchodzę w podgląd strony, wybieram marginesy, przesuwam linie (nie są niebieskie tylko czarne przerywane) na wydruku zostaje to uwzględnione.

Oficjalny OOo 3.2.0 PL, Linux.
OOo3.1.1 na Ubuntu 9.04
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

Re: ręczny podział strony

Post autor: kosmal »

U mnie nie zostawia żadnych znaków. Czyżby to była wina pakietów debiana z openoffice.org? Dodatkowo nie mogę zdefiniować wierszy powtarzanych na wszystkich stronach wydruku. Sprawdzono mi również wersję 3.2 na Windows i też działa prawidłowo. Problem jest na moim komputerze w pracy debian Sid i w domu debian Squeeze. Przejdę na wersję z ux.pl. A tak wygodnie aktualizowało się z repozytoriów debiana.
Dziękuję
Andrzej
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: ręczny podział strony

Post autor: quest-88 »

Wchodzisz w Podgląd wydruku, klikasz w Marginesy i przesuwasz linie. Naprawdę tego nie masz?
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

Re: ręczny podział strony

Post autor: kosmal »

quest-88 pisze:Wchodzisz w Podgląd wydruku, klikasz w Marginesy i przesuwasz linie. Naprawdę tego nie masz?
Tak, to działa. Poza tym zmieniła się pomoc i piszą tam nie o przesuwaniu niebieskich linii ale o wstawieniu ręcznego podziału wiersza i to też działa.
Dziękuję
Andrzej
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
ODPOWIEDZ