Dodawanie pustych stron w Writer 4.1.1

Użytkowanie edytora dokumentów
Elektronik
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 28, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dodawanie pustych stron w Writer 4.1.1

Post autor: Elektronik »

Witam wszystkich na forum. Jestem elektronikiem i nowym użytkownikiem pakietu z prawie rocznym stażem. Zrobiłem kilka instrukcji do urządzeń elektronicznych, łącznie około 150 stron. Kiedyś instrukcje robiłem w Corel Draw 9. Aktualnie używam OpenOffice Writer 4.1.1 i system Xp/32 w wersji instancyjnej z językiem polskim. Na świeżym systemie operacyjnym nie zauważyłem poprawy. Niestety pisanie/skład instrukcji nie jest moją mocną stroną, ale jako konstruktor urządzeń elektronicznych muszę zrobić jakiś dobry podstawowy wzór. Z chęcią bym oddał /zlecił to innym lepszym pracującym w pakiecie OpenOffice , jakby się stosowni znaleźli, lub w InDesign, FrameMaker, w razie nie powodzenia z OpenOffice Writer. Mam kilka pytań/problemów bo mimo usilnych starań,nie poradziłem sobie z problemami, z tego powodu zmuszony zostałem z korzystania z społeczności na forum. Na tymże forum nie znalazłem odpowiedzi/ rozwiązania w istniejących postach, aczkolwiek były podobne. Mój problem główny z Writer 4.1.1 wygląda następująco:

Wstawiają się puste strony. Przykład: Mam plik_1 który ma 10 stron, a drug plik_2 ma 5 stron. Jeżeli wygeneruje PDF-y pliki osobno to maja po 5, i 10 str, to jest poprawnie. Jeżeli zainportuje jeden ( mniejszy do większego) to wychodzi 17 lub wiecej stron. Po złożeniu też pokazuje więcej stron i widać puste strony. Mniejszy plik zawiera tabelkę 4 wiersze po 1 kolumnie i 4 obrazy PNG format A4. Tabelkę generalnie wstawiłem ponieważ stabilniej zachowują się obrazki. Plik nie jest importowany z innego programu, tylko z Writer 4.1.1 nowo utworzony. Zasadniczo to tabelka wcale nie jest potrzebna, ale jest aby w miarę ogarnąć przeskakujące zdjęcia, czy generowanie dodatkowych stron.
Pozdrawiam
Elektronik
Windows Xp/32bit
OpenOffice 4.1.1
Matsu
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 25, 2014 9:19 pm

Re: Dodawanie pustych stron w Writer 4.1.1

Post autor: Matsu »

Nie jestem specem ale sporo bawiłem się z edycją w Writerze i także opracowuje dokumentacje techniczne.
Jak mniemam, masz problem którego powodem może być niezbyt poprawne zagnieżdżanie grafik na stronach dokumentu. Może wrzuć problematyczne pliki, albo jakiś inny plik w którym zauważyłeś podobny problem to śrubujemy zobaczyć jak go rozwiązać.
OpenOffice 4.1.0 na Windows XP (w domu) i Windows 7 (w domu i w pracy)
ODPOWIEDZ