właściwości znaków w całym dokumencie

Użytkowanie edytora dokumentów
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

właściwości znaków w całym dokumencie

Post autor: kosmal »

Pracuję na dokumencie, który jako doc został stworzony przez program ocr.
Właściwości znaków "skaluj szerokość" i "odstępy" w poszczególnych fragmentach tekstu są różne. Aby to zmienić muszę dokładnie zaznaczyć fragment, który ma te wielkości przeskalowane w identyczny sposób bo jeśli zaznaczę również fragment nieprzeskalowany albo przeskalowany w inny sposób to wyświetla się, że cały zaznaczony fragment ma skalowanie 100% i dostępy domyślne i po kliknięciu ok nic się nie zmienia. Czy jest jakiś sposób aby w całym dokumencie ustawić skalowanie znaków na100% a odstępy na domyślne?
Pozdrawiam
Andrzej
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
Jan_J
Posty: 4570
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: właściwości znaków w całym dokumencie

Post autor: Jan_J »

Kiedy byłem w potrzebie, obchodziłem ten problem skalując znaki w całym tekście na coś innego niż 100% (na przykład 90%), a potem wracając na 100%.
Z tym, że moim zdaniem jest to błąd detekcji właściwości bloku podlegającego formatowaniu: skoro skalowanie fontu jest w bloku niejednolite, pole w formularzu winno raczej pozostać puste niż z wartością 100%. Nie sprawdzałem, czy ktoś to zgłaszał, ale chyba warto.
JJ
LO (24.2|7.6) ∙ Python (3.12|3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ