Zmiana znaku w pliku CSV

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
3kwojcik
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 29, 2010 4:50 pm

Zmiana znaku w pliku CSV

Post autor: 3kwojcik »

Mam taki ciąg znaków <h1><span style=$font-family: georgia, palatino, serif; font-size: 14pt;$> a potrzebuje aby miał on wygląd <h1><span style="font-family: georgia, palatino, serif; font-size: 14pt;"> zmiana znaku $ na "
Zaznaczam kolumnę wybieram zamień $ na " i zwrotnie dostaję informację Nie znaleziono szukanego hasła Co robię źle?
LibreOffice 24.2
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2325
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zmiana znaku w pliku CSV

Post autor: Jermor »

Masz prawdopodobnie nadal zaznaczoną opcję "Wyrażenia regularne" w oknie dialogowym "Znajdź i zamień". Samotny znak $ jest w wyrażeniach regularnych symbolem pustego akapitu, czyli — w odniesieniu do Writera — samotnym naciśniętym ENTER-em. W arkuszu kalkulacyjnym czegoś takiego nie ma, bo naciśnięcie ENTER w pustej komórce nie wstawia znaku końca akapitu, tylko pozostawia komórkę pustą.
Musisz wyłączyć tę opcję po to, aby operacja wyszukiwania znajdowała ten konkretny znak.
Przy okazji popraw swój podpis. Nadal masz tam wpisane OpenOffice 3.1. Obecnie nie tylko że istnieją dwa odrębne pakiety oprogramowania, LibreOffice i Apache OpenOffice, to ich wersje znacznie się różnią od tej podanej w twoim podpisie. Jest to coraz ważniejsza informacja, bo pakiety zaczynają się różnic między sobą i może się zdarzyć, że ktoś udzieli ci odpowiedzi na podstawie innego oprogramowania. Akurat w tej sprawie działają identycznie.
AOO 4.1.15, LO 24.2.5 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
cwolan
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 25, 2021 11:17 pm

Re: Zmiana znaku w pliku CSV

Post autor: cwolan »

Jermor pisze: sob maja 11, 2024 6:11 pm Samotny znak $ jest w wyrażeniach regularnych symbolem pustego akapitu, czyli — w odniesieniu do Writera — samotnym naciśniętym ENTER-em.
Wydaje mi się, że znak $ w wyrażeniach regularnych jest symbolem końca akapitu (nie tylko pustego), a wyrażenie ^$ oznacza pusty akapit.
OpenOffice 1.1.5 – 4.1.15
LibreOffice 3.3.0.4 – 24.8
Windows 7,10,11 64-bit
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2325
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zmiana znaku w pliku CSV

Post autor: Jermor »

Tak, to prawda. Pomyliłem się.
No i nie napisałem, że to znaczenie obowiązuje w stosunku do pola "Znajdź". W polu "Zamień na" znak $ jest prefiksem numeru grupy.
AOO 4.1.15, LO 24.2.5 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ