Zmiana wartości dynamicznych na statyczne gdy filtr jest włączony

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
KontoLibreOffice
Posty: 92
Rejestracja: wt paź 04, 2022 5:48 pm

Zmiana wartości dynamicznych na statyczne gdy filtr jest włączony

Post autor: KontoLibreOffice »

W kolumnie A mam typ transakcji w kolumnie B datę transakcji.
Za pomocą filtra standardowego wyodrębniłem intersujące mnie transakcje.
Potem wykonałem funkcję wyszukaj.pionowo.
Mam teraz problem by zamienić wartości dynamiczne na statyczne.
Kopiuj wklej nie działa przy włączonym filtrze.
edit.
Uwaga! Jeśli skopiujemy zakres, a potem wkleimy, do pierwszej komórki zakresu, to tak naprawdę wklejamy danę z pominięciem filtra, może to doprowadzić do nadpisania danych.
Dobrze że w porę się zorientowałem i nie kliknąłem zapisz .
7.5.6.2 (X86_64)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2325
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zmiana wartości dynamicznych na statyczne gdy filtr jest włączony

Post autor: Jermor »

Szczerze pisząc nie wiem, o jaki problem ci chodzi. Typ transakcji jak i data są danymi statycznymi, bo są ustalone w momencie rejestracji.
Nie wiem także co wspólnego z tym problemem ma funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO().
Odfiltrowane dane można skopiować i wkleić, ale w odrębne miejsce.
Jeżeli twoje zestawienie składa się z wielu kolumn, w których znajdują się także formuły obliczeniowe, a ty chciałbyś wyselekcjonowane rekordy umieścić w tym zestawieniu z wartościami zamiast formuł, to moim zdaniem trzeba to zrobić tak:
  • Skopiować wyselekcjonowane rekordy i wybierając opcję "Wklej specjalnie tylko wartości" umieścic je w obszarze roboczym.
  • Zaznaczyć wyselekcjonowane rekordy i nacisnąć "Delete". Z bazy zostaną usunięte tylko wyselekcjonowane rekordy.
  • Przywrócić pełny wygląd bazy i posortować np. wg typu. Posortowana baza nie będzie zawierała pustych miejsc więc na koniec można przenieść dane z obszaru roboczego.
AOO 4.1.15, LO 24.2.5 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
KontoLibreOffice
Posty: 92
Rejestracja: wt paź 04, 2022 5:48 pm

Re: Zmiana wartości dynamicznych na statyczne gdy filtr jest włączony

Post autor: KontoLibreOffice »

Jermor pisze: wt wrz 12, 2023 11:23 am Szczerze pisząc nie wiem, o jaki problem ci chodzi. Typ transakcji jak i data są danymi statycznymi, bo są ustalone w momencie rejestracji.
Nie wiem także co wspólnego z tym problemem ma funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO().
Odfiltrowane dane można skopiować i wkleić, ale w odrębne miejsce.
Jeżeli twoje zestawienie składa się z wielu kolumn, w których znajdują się także formuły obliczeniowe, a ty chciałbyś wyselekcjonowane rekordy umieścić w tym zestawieniu z wartościami zamiast formuł, to moim zdaniem trzeba to zrobić tak:
  • Skopiować wyselekcjonowane rekordy i wybierając opcję "Wklej specjalnie tylko wartości" umieścic je w obszarze roboczym.
  • Zaznaczyć wyselekcjonowane rekordy i nacisnąć "Delete". Z bazy zostaną usunięte tylko wyselekcjonowane rekordy.
  • Przywrócić pełny wygląd bazy i posortować np. wg typu. Posortowana baza nie będzie zawierała pustych miejsc więc na koniec można przenieść dane z obszaru roboczego.
Pospieszyłem się i zapomniałem dodać że mam kolumnę C oraz wyciąg transakcji z Banku w formacie CSV z którego za pomocą wyszukaj.pionowo przenoszę odpowiednie danę do kolumny C teraz chcę te dane mieć w postaci samych wartości a nie formuł.
7.5.6.2 (X86_64)
ODPOWIEDZ