Hiperłącza w indeksach (z wyjątkiem spisu treści)

Użytkowanie edytora dokumentów
Matsu
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 25, 2014 9:19 pm

Hiperłącza w indeksach (z wyjątkiem spisu treści)

Post autor: Matsu »

Witam serdecznie

Poniższy problem a raczej brak możliwości występuje w każdym miejscu gdzie pracuje na OO.
Chodzi o to że w pracy zajmuję się opracowywaniem dokumentacji technicznej i chciałbym by na końcu dokumentacji widniały spisy tabel, rysunków, fotografii etc. z możliwością doposażenia w hiperłącza (oczywiście bez widocznego podkreślenia co w przypadku spisu treści przetrenowałem z sukcesem więc to nie problem).
Dziwna sprawa bo w przypadku edycji wpisu dla Indeksów/Spisów o typie innym niż Spis treści nie mogę w strukturze dodać Hiperłącza - w ogóle tego przycisku nie ma.

Czy jest jakiś sposób by to zrobić inną drogą?

W dokumentacji innych firm widziałem tak opracowaną dokumentację w formacie PDF która oprócz hiperłącz ze spisu treści (co i ja już mam) miała także hiperłącza ze spisu np. tabel do konkretnych tabel wewnątrz dokumentacji (na którym mi zależy i to bardzo).

Będę wdzięczny za pomoc.

PS: Przepraszam za błędy - to mój pierwszy wpis na tym jakże pomocnym forum.
OpenOffice 4.1.0 na Windows XP (w domu) i Windows 7 (w domu i w pracy)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2325
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Hiperłącza w indeksach (z wyjątkiem spisu treści)

Post autor: Jermor »

Można to zrobić dla spisów rysunków, tabel, obiektów. Zależy Ci na czasie więc, co nie jest w tym przypadku eleganckie, odsyłam do artykułu na http://yestok.pl/lbo/y41.php. W końcowej części tego opracowania pokazane jest jak utworzyć hiperłącze do pozycji spisu.
Trochę się rozpędziłem. Przepraszam, hiperłącza można zrobić w ten sposób tylko do spisu ilustracji, i tylko w LibreOffice.
Można jednak zrobić stosowny spis wyłączając opcję "Tylko do odczytu" i potem samodzielnie wstawić hiperłącza w poszczególnych pozycjach spisu. Hiperłącza opisane są w innym opracowaniu, http://yestok.pl/lbo/y40.php
AOO 4.1.15, LO 24.2.5 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Matsu
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 25, 2014 9:19 pm

Re: Hiperłącza w indeksach (z wyjątkiem spisu treści)

Post autor: Matsu »

Edycja ręczna pozycji w wygenerowanym spisie by dodać łącza to bardzo nietrafione rozwiązaniem - moim zdaniem.
Zapoznałem się z artykułami na stronie yestok i niestety nie znalazłem pomocy.

Czy mam więc rozumieć że nie ma takiej możliwości? A może jakieś nie wiem: makra, dodatki, nakładki na OO?
OpenOffice 4.1.0 na Windows XP (w domu) i Windows 7 (w domu i w pracy)
ODPOWIEDZ