funkcja dla widocznych komórek

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

funkcja dla widocznych komórek

Post autor: kosmal »

Mam arkusz, w którym niektóre wiersze ręcznie ukrywam.
Jak pod spodem dostać w komórce sumę kolumny dla widocznych wierszy? Funkcja suma uwzględnia również ukryte wiersze.
Jak policzyć ile w danej kolumnie jest widocznych wierszy? Funkcja liczba.wierszy liczy również wiersze ukryte.
Pozdrawiam
Andrzej
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
Jan_J
Posty: 4570
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: funkcja dla widocznych komórek

Post autor: Jan_J »

Sumy.częściowe
JJ
LO (24.2|7.6) ∙ Python (3.12|3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
kosmal
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:27 am

Re: funkcja dla widocznych komórek

Post autor: kosmal »

Sumy.częściowe wymagają zdefiniowania zakresu i filtrów, a ja chciałbym uwzględnić komórki ukrywane ręcznie (zaznacz wiersz i ukryj). Może w innych wersjach calca to tak działa, ale u mnie 4.1 i 4.2 w przypadku ręcznego ukrywania komórek sumy częściowe uwzględniają również komórki ukryte.
Pozdrawiam
Andrzej
LibreOffice 6.3.1.2 Debian buster, Windows 10
Jan_J
Posty: 4570
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: funkcja dla widocznych komórek

Post autor: Jan_J »

Są w takim razie dwa wyjścia:
lepsze -- zmienić model operowania na danych, i zamiast ręcznie ukrywać, używać kolumny znaczników logicznych albo filtra;
gorsze -- napisać makropolecenie, które prześledzi status komórek w zadanym regionie i zliczy co trzeba.

W luźnym związku z tematem, patrz https://forum.openoffice.org/pl/forum/s ... =isVisible
JJ
LO (24.2|7.6) ∙ Python (3.12|3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ